Naprawa wózków widłowych

Posted by: admin  /  Category: Transport

Wózki widłowe są na ogół dużo i mocno eksploatowane. Mają bowiem za zadanie przez kilka godzin dziennie, przynajmniej 5 dni w tygodniu, przewozić towar z miejsca na miejsce. Dlatego też, jak wszystkie używane urządzenia i pojazdy mechaniczne, podlegają zużyciu i niekiedy zniszczeniu, czy zepsuciu. Wówczas potrzebują fachowego przeglądu i serwisu naprawczego. Nie wolno lekceważyć i bagatelizować nawet drobnych usterek, gdyż może to doprowadzić do dalszych uszkodzeń i mieć wpływ na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu lub też spowodować większe koszty związane z naprawą.

Naprawę i serwis wózków widłowych najlepiej zlecić specjalistycznej firmie, która ma w swojej ofercie tego typu usługę. Firmy gwarantują często kompleksowy serwis, dokładne diagnozowanie stanu technicznego maszyny, dysponują wykwalifikowanymi pracownikami posiadającymi duże doświadczenie oraz wszelkie uprawnienia, a także korzystają z nowoczesnych technologii i części wysokiej jakości. Niekiedy również oferują sprzęt zastępczy lub naprawę na miejscu, u klienta.

Naprawa wózków widłowych poprzedzana jest na ogół dokładnym sprawdzeniem układu kierowniczego, hamulcowego, hydraulicznego, elektrycznego i chłodzącego oraz zbadaniem prawidłowego działania wideł i odchyłów masztu. Takie same czynności dokonuje się również podczas okresowych przeglądów technicznych. Wówczas, gdy w którymś układzie wykryje się jakieś nieprawidłowości , natychmiast zgłasza się je właścicielowi i dokonuje niezbędnych napraw. Usuwane są wszystkie usterki, które mają bezpośredni wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wózka widłowego, a także uzupełnia się poziom płynu hamulcowego i chłodzącego oraz oleju hydraulicznego, wymienia zużyte żarówki, filtry lub inne części, czy podzespoły, jak również sprawdza się stan ogumienia i ciśnienia oraz dokonuje pomiaru bieżnika.

Dzięki dobremu serwisowi i profesjonalnym naprawom, wózki widłowe przedłużają swoją żywotność i osiągają maksymalną sprawność techniczną. Dlatego warto powierzyć te prace doświadczonym ekspertom.

Tekst “Naprawa wózków widłowych” został opracowany przy współpracy firmy www.promag.pl/Wozki_widlowe

Comments are closed.